تبلیغات
قرآن کلام خداوند - خشم سعودی از کشف قدیمی‌ترین قرآن +عکس
قالب وبلاگ قالب وبلاگ


قرآن کلام خداوند

 

با عرض خوشآمدگوئی محضر بازدیدكنندگان التماس دعا داریم.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 مهر 1394 توسط مهدی ضیائی صوری
خشم سعودی از کشف قدیمی‌ترین قرآن +عکس
در مقالات متعددی که در روزنامه های عربستان منتشر شده، تصریح شده است که این قرآن نمی تواند در زمان پیامبر (ص) نوشته شده باشد.
کد خبر: ۲۵۰۸۴۹
تاریخ: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۵
صراط: هفته گذشته دانشگاه بیرمنگام قرآنی را رونمایی کرد که به ادعای این دانشگاه، قدیمی ترین قرآن موجود جهان و تألیف شده در زمان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است و همین مسأله باعث ناراحتی مقامات مذهبی عربستان سعودی شد.
 
بر پایه این گزارش،خبر کشف قدیمی ترین قرآن موجود جهان موجی از واکنش ها را در پی داشت. محققان دانشگاه بیرمنگام مدعی شدند که قرآنی را یافته اند که بر اساس دقیقترین آزمایشها، هم عصر با زمان پیامبر اکرم (ص) نگاشته شده است و حتی احتمال دارد که کاتب این قرآن، آن را از زبان مبارک پیامبر (ص) شنیده باشد.
 
نگاشته شدن قرآنی در زمان پیامبر (ص) مهر بطلانی است بر ادعای اهل سنت که مدعی اند قرآن در زمان پیامبر (ص) گردآوری و تألیف نشده بود و سالها پس از مرگ ایشان، عثمان بن عفان خلیفه سوم دست به جمع آوری و تنظیم قرآن به صورت کنونی زد و ترتیب کنونی قرآن در واقع توسط عثمان چیده شده است.
 
این مسأله باعث واکنش منفی محققان سعودی شده است. بر این اساس، در مقالات متعددی که در روزنامه های عربستان منتشر شده، تصریح شده است که این قرآن نمی تواند در زمان پیامبر (ص) نوشته شده باشد چرا که در آن زمان اصلا قرآنی با شکل کنونی وجود نداشته است.
 
آنها برای اثبات دلیل خود مدعی شده اند که در زمان پیامبر (ص) نوشتن با جوهر قرمز متداول نبوده است در حالی که در این قرآن، بسم الله الرحمن الرحیم با رنگ قرمز نوشته شده است. البته این ادعا توسط هیچ مرکز علمی تائید نشده است.

عصبانیت عربستان از کشف قدیمی ترین قرآن +عکس
.: Weblog Themes By Pichak :.


 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ